);

Restoran Mobil Sipariş Sistemi El Terminali

Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2019

Mobil Sipariş

Mobil sipariş sistemi ile siparişerinizi  en az % 20 oranında hızlandıracaksınız.Bu hedefe nasıl ulaşılır? İşletmenizin aktif olduğu süre boyunca üretkenliği artırmak için yapabileceğimiz tek şey, müşterinin siparişini almak ve masaya getirmek için gereken süreyi kısaltmaktır.

Mutfakta ve barda hızlı ve verimli çalışma koşulları sağlamanız gerektiğinin yanı sıra, garsonun hareketini azaltmanız gerekir. Yazarkasaya yürüme, kasada sipariş girme, barda veya mutfakta çalışan personele siparişler hakkında bilgi verme, varsa yanlışlık düzeltme, siparişin hazır olup olmadığını öğrenme, siparişi kontrol etme vs. tamamı zaman kaybı olarak düşünülebilir.Ayrıca garsonların aynı anda 4-5 sipariş almalarını engellemelisiniz, çünkü sipariş edilen yiyeceklerle ilgili sık sık hata yapmalarının temel nedeni acele etmektir ve bunun sonucunda değerli zamanınızı kaybettiniz veya daha da kötüsü, müşterinizi kaybettiniz.POS Sektörü Mobil Sipariş Sistemini Kullanmanın Ne Kadar Kolay Olduğunu Robotpos otomasyon sistemleri restoran mobil sipariş yazılımı ile kısa zamanda göreceksiniz.Bar veya Mutfağınızda sipariş yazıcısını ve monitörü ayarlamak ile işe başlayalım.Bar veya mutfağınızda, garsonunuz hala misafirlerinizle birlikte, garsonunuzun tabletinde veya akıllı telefonunda oluşturulan siparişleri yazdıracak yazıcıyı ayarlayın.Yazıcı yerine, monitörü veya tableti de mutfaktaki personelinizin garsonlarınız tarafından verilen tüm siparişleri göreceği yere ayarlayabilirsiniz.

[dt_fancy_image image_id=”40881″]
[dt_fancy_image image_id=”40869″]

Garsonlarınız için Mobil Sipariş Sistemi

Garsonunuz, misafirlerin masalarının yanındayken siparişleri alır, mobil sipariş için yüklü Robotpos otomasyon sistemleri yazılım uygulaması ile mobil cihazlarına (akıllı telefon, tablet vs.) veya mutfak sipariş ekranlarına (KDS) sipariş anında düşer ve ilgili personel tarafından işleme alınır.Siparişler, istenirse mutfağın yazıcısında yazdırılır.Garsonun mobil cihazı (ya da el terminali) tarafından gönderilen sipariş, kablosuz ağ üzerinden aktarılmakta ve yazıcıya / monitöre bar ya da mutfakta yazdırılmaktadır. Mutfak / bardaki restoran personeli siparişleri hemen görebilir ve hazırlıklarına başlayabilir.Siparişlerin gerçek zamanlı olarak gösterilmesine ek olarak, mutfak monitörü bir siparişin ne zaman oluşturulduğunu gösterir, böylece mutfak personeli hangi siparişlerin öncelikli olduğunu bilir. Siparişler istenirse sıralamaya konabilir. Hangi siparişin kaç dakika süreceği de ayrıca belirtilebilir.Sipariş hazırlanır. Sipariş hazır olduktan sonra, mutfak personeli mutfak siparişinden garsonun mobil cihazına siparişin durumu hakkında bir bildirim gönderebilir.Garson, bildirimden sonra, misafirin masasına gitmeye hazır olan siparişler hakkında mobil cihazına sesli veya görsel bir sinyal alır.

Garsonlarınız, siparişin hazır olup olmadığını kontrol etmek veya mutfağa sipariş göndermek için mutfağa, masalara gidip gelmek için çok fazla zaman kaybediyorlarsa, Robotpos otomasyon sistemleri uygulamaları tam da sizin için. Mobil cihazlar bu sorunu çözmenize ve müşteri hizmetlerinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir. POS Sektörü, iOS (iPhone / iPad) ve Android dahil olmak üzere tüm mobil platformlarda çalışır.

Mobil cihazlar, mutfağa gitmeye gerek kalmadan müşteri ile masadayken garsonların sipariş göndermesini sağlar. Garson mutfağa bu yöntem ile sadece sipariş hazır olduğunda gidiyor. Yapılan her sipariş, Mutfak personeli ve Garsonlar arasında iki yönlü iletişimi sağlayan mutfak ekranında görüntülenebilir. Bu şekilde; duymamak , yanlış duymak, hatalı sipariş vermek, yada siparişi mutfağa iletmek gibi bir problem tamamen engellenmiş olur.Bu süreç işletmenize çeşitli faydalar sağlar;

  • Ipad veya diğer bazı tabletlerin kullanımı ile sipariş sürecini hızlandırır.
  • Satışı arttır ve işi verimini geliştirir.
  • Personel arasındaki iletişimi iyileştirir, yanlış anlaşılmaları bitirir.
  • Daha iyi müşteri hizmeti sunmanızı sağlar.
  • Garsonlar misafirlerle daha fazla vakit geçirebilir.
  • Müşteri memnuniyetini arttırır.
  • İşletme karlılığını arttırır.
  • Sipariş hatalarını sıfıra yaklaştırır.
  • Ciddi bir zaman kazancı sağlarDaha az personel ile daha çok iş yapabilir hale gelirsiniz.